Wiara a zaburzenia psychiczne

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

Wiara a zaburzenia psychiczne

#1 Post autor: Naturalna Kofeina » 18 sty 2019, o 01:39

[przeniesione z Zakon Obserwatorów Latającego Potwora Spaghetti Obrzędu Pirackiego - BiałySzkwał]

Ja się w ogóle dziwię, że "wiara w istoty nadprzyrodzone i rozmawianie z nimi" nie ma swojego F.
Nie załapałam, że w drugiej kropce chodzi o te same praktyki co w pierwszej kropce. Już ci pisałam - mam za mało RAMu.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Zakon Obserwatorów Latającego Potwora Spaghetti Obrzędu Pirackiego

#2 Post autor: BialySzkwal » 18 sty 2019, o 02:25

Naturalna Kofeina pisze:
18 sty 2019, o 01:39
Ja się w ogóle dziwię, że "wiara w istoty nadprzyrodzone i rozmawianie z nimi" nie ma swojego F.
Czy Ty właśnie obrażasz mi część Rodzeństwa? W sensie tych wszystkich, którzy wierzą w LPS?
Przez V NWBN strasznie się roztyłem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Naturalna Kofeina

#3 Post autor: Naturalna Kofeina » 18 sty 2019, o 06:18

A także wszystkich, którzy wierzą w inne istoty. Nie za bardzo rozumiem dlaczego LPS, Allah itp mieliby być lepsi niż stada nieistniejących rozbrykanych małp, które w przypływie choroby moja znajoma widuje gdzie popadnie.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 18 sty 2019, o 08:15

Nieładnie tak obrażać mi Rodzeństwo... Ranisz moje uczucia religije.
To są Stwórcy (a właściwie Stwórca - różne manifestacje LPS), zaś małpy to ewidentna domena Darwina. Należy się im (Stwórcom) chyba odrobina wdzięczności - jeśli nie za efekt, to choćby za włożony trud i dobre chęci.
A małpom? Jak miały napisać książki z Muzeum Brytyjskiego lub choćby dzieło Trzęsidzidy, to co zrobiły? Narobiły na klawiaturę! To nie jest przykład do naśladowania! Szczegóły na Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzen ... czbie_małp

Obrazek

Awatar użytkownika
ApePolacco

#5 Post autor: ApePolacco » 18 sty 2019, o 10:24

Naturalna Kofeina pisze:
18 sty 2019, o 06:18
A także wszystkich, którzy wierzą w inne istoty. Nie za bardzo rozumiem dlaczego LPS, Allah itp mieliby być lepsi niż stada nieistniejących rozbrykanych małp, które w przypływie choroby moja znajoma widuje gdzie popadnie.
I tu muszę poprzeć... LPS u samego swojego zarania (patrz Geneza) był Bogiem buntu przeciwko Boskości... Jakimże byłby więc Bogiem gdyby odrzucał od swojego Makaronowiego ciała tych, którzy w Niego nie wierzą (albo wierzą z przymrożeniem oka !)

Niewiara w LPS'a jest moim zdaniem głęboko religijnym wyznaniem wiary w Niego.

Idę przemyśleć to co napisałem...

Ramen
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#6 Post autor: BialySzkwal » 18 sty 2019, o 10:43

ApePolacco pisze:
18 sty 2019, o 10:24
LPS u samego swojego zarania (patrz Geneza) był Bogiem buntu przeciwko Boskości... Jakimże byłby więc Bogiem gdyby odrzucał od swojego Makaronowiego ciała tych, którzy w Niego nie wierzą (albo wierzą z przymrożeniem oka !)
Co nie znaczy, że u wierzące w LPS Rodzeństwo należy diagnozować jako zaburzone. Wiara w istnienie LPS jest równie racjonalna jak w nieistnienie LPS - o czym wszyscy wojujący ateiści i antypaści powinni pamiętać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Lokalizacja: Stałe zameldowanie w Szczecinie, czasowe w Toruniu – dążę do formy astralnej, żeby było efektywniej.
Kontaktowanie:

Re: Wiara a zaburzenia psychiczne

#7 Post autor: Krzysiu » 18 sty 2019, o 12:31

Zgadzam się ze Szkwałem, dowodu na nieistnienie LPS nie znamy żadnego ,więc nie jest racjonalne (a tym bardziej grzeczne) ot tak, Go wykluczać…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
ApePolacco

#8 Post autor: ApePolacco » 18 sty 2019, o 12:31

BialySzkwal pisze:
18 sty 2019, o 10:43
ApePolacco pisze:
18 sty 2019, o 10:24
LPS u samego swojego zarania (patrz Geneza) był Bogiem buntu przeciwko Boskości... Jakimże byłby więc Bogiem gdyby odrzucał od swojego Makaronowiego ciała tych, którzy w Niego nie wierzą (albo wierzą z przymrożeniem oka !)
Co nie znaczy, że u wierzące w LPS Rodzeństwo należy diagnozować jako zaburzone. Wiara w istnienie LPS jest równie racjonalna jak w nieistnienie LPS - o czym wszyscy wojujący ateiści i antypaści powinni pamiętać.
Ramen Bracie
~;;o;°°;;o;~
W twe Macki się oddaję Panie,
z oddechem pełnym czosnku,

Ramen

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Morinna » 18 sty 2019, o 16:34

Krzysiu pisze:
18 sty 2019, o 12:31
Zgadzam się ze Szkwałem, dowodu na nieistnienie LPS nie znamy żadnego ,więc nie jest racjonalne (a tym bardziej grzeczne) ot tak, Go wykluczać…
ja tam mam tak jak by dowód :P LPS mnie macką dotknął inaczej by mnie tu nie było. A mam na myśli moją historię jak się pasta-stałam
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3 i PG w nim

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#10 Post autor: BialySzkwal » 18 sty 2019, o 16:38

Morinna pisze:
18 sty 2019, o 16:34
Krzysiu pisze:
18 sty 2019, o 12:31
ja tam mam tak jak by dowód :P LPS mnie macką dotknął inaczej by mnie tu nie było. A mam na myśli moją historię jak się pasta-stałam
To raczej dowód na istnienie LPS. Szach-mat, apaści!

Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”