Czy do FS idą dzieci nienarodzone?

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Czy do FS idą dzieci nienarodzone?

#1 Post autor: BialySzkwal » 11 mar 2018, o 02:20

Miałem mieć coś z rury mniejszego kalibru, ale zapomniałem co to było.
Widać nic na tyle zaprzątającego mi duszę, by pamiętać.

Zatem pasteologii z grubej rury c.d.

Odpowiedź na to pytanie może wiązać się z tym, czy uważamy H. sapiens o wieku ujemnym za ludzi, co może rodzić dalsze konsekwencje etyczne (np. kwestia aborcji).

Jeśli uznamy, że nie idą - to czy dokądś idą? Od jakiego wieku idą do FS?
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

Re: Czy do FS idą dzieci nienarodzone?

#2 Post autor: Morinna » 11 mar 2018, o 14:03

1. jeśli płód ma na tyle rozwinięty układ nerwowy trafia do nieba i tam po prostu ma przystosowane to wszystko do siebie? I pytanie czy taki niesamodzielny płód/niemowlak moze dorosnąć w niebie pastafariańskim? czy na zwsze pozostanie niemowlakiem

2. Reinkarnuje się w bardziej dogodne miejsce.

Ogólnie przemawia do mnie reinkarnacja, podoba mi się wierzyć, że po śmierci trafiamy do pastafariańskiego nieba na takie a'la wakacje i po jakimś czasie znów reinkarnujemy się w jakąś istotę.
Martyna --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :) oraz Poznań <3

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
doradora

#3 Post autor: doradora » 11 mar 2018, o 15:43

myślę, że należy zacząć od pytania czy do FS idą tylko wierzący czy wszyscy "niedupki"
- jeśli tylko wierzący, to postawione wyżej pytanie jest zbyt szczegółowe (dotyczy wybranej grupy niewierzących niedupków)
- jeśli wszyscy niedupki, wierzący czy nie, to powstaje drugie pytanie, to czy osoba trafiająca do FS rozwija się dalej duchowo i emocjonalnie, czy pozostaje takim samym głupkiem jak w chwili śmierci
- jeśli się rozwija, to pozostaje kwestia dorastania, coś jak problem Claudii - wampira uwięzionego w ciele dziecka (Wywyad z wampirem) i tutaj sprawa również dotyczy znacznie większej grupy niż ww. nienarodzeni

w każdym razie stanowisko OZ zostało jasno określone 1,5 roku temu (przy okazji czarnych protestów https://klps.pl/nowosci/wydarzenia/item ... twora.html )
pytanie czy oficjalne stanowisko OZ jest oficjalnym stanowiskiem PKLPS? moim zdaniem tak
nie jest to oczywiście stanowisko całego światowego FSM, ale tutaj rozważamy tylko to, co w gestii PKLPS, więc sprawa jest jasna i zamknięta.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 11 mar 2018, o 16:49

doradora pisze:
11 mar 2018, o 15:43
myślę, że należy zacząć od pytania czy do FS idą tylko wierzący czy wszyscy "niedupki"
To jest dobry punkt startu. Jeśli idą tylko wierzący, to nienarodzeni jako nieznający pastafarianizmu nie mogą wierzyć... Chyba, że Potwór w swej dobroci pozwala im poznać prawdziwą wiarę - może być przecież tak, że wszyscy rodzimy się Piratami, później jednak ten dar tracimy.
Powstanie jeszcze problem niewierzących Pastafarian, co rodzi u mnie wielki niepokój.
doradora pisze:
11 mar 2018, o 15:43
w każdym razie stanowisko OZ zostało jasno określone 1,5 roku temu (przy okazji czarnych protestów https://klps.pl/nowosci/wydarzenia/item ... twora.html )
pytanie czy oficjalne stanowisko OZ jest oficjalnym stanowiskiem PKLPS? moim zdaniem tak
nie jest to oczywiście stanowisko całego światowego FSM, ale tutaj rozważamy tylko to, co w gestii PKLPS, więc sprawa jest jasna i zamknięta.
Nawet jeśli jest to stanowisko PKLPS (z czym można dyskutować) to dotyczy ono aborcji i in vitro, nie dotykając kwestii FS.
Samo stanowisko może zresztą ulec zmianie tak w toku badań pasteologicznych, jak i merytorycznej dyskusji z aborcjosceptykami, bowiem z deklaracji światopoglądowej
Każdy powinien mieć prawo do decydowania o sobie i własnym ciele.
łatwo wyprowadzić wniosek, że aborcja ogranicza rzeczone prawo nienarodzonego, który jest podstawą ruchu aborcjosceptycznego. Ale to już temat na inny wątek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Krzysiu » 12 mar 2018, o 03:15

Według mojego najlepszego rozeznania to nie jest stanowisko Kościoła, bo chłopaki wypowiedzieli się jako „Artur i Piotr”, a nie jako „Rada Kościoła”, wobec czego sami obniżyli rangę obowiązywania swojej decyzji. Bardzo dobrze jak dla mnie, bo IMO wypowiedzieli się w sposób zdecydowanie zbyt sprecyzowany. :)
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 13 mar 2018, o 14:44

Biorąc pod uwagę że LPS ma gdzieś, czy w niego wierzymy czy nie, to byłoby absurdalnym, gdyby do nieba szli tylko wyznawcy.

Awatar użytkownika
doradora

#7 Post autor: doradora » 13 mar 2018, o 14:53

masz rację Asiu
czyli zakładamy, że idą wszyscy niedupki?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#8 Post autor: BialySzkwal » 13 mar 2018, o 19:57

doradora pisze:
13 mar 2018, o 14:53
Ale czy to nie będzie rozciąganie jurysdykcji LPS na cudzych wyznawców?
Luźny Kanon: Często zadawane pytania 36-37 pisze:A Dalaj lama odpowiedział: „Jeśli naprawdę wyznawałeś swoją wiarę, i robiłeś to, co powinieneś, to czeka cię życie pozagrobowe twojej religii.
Latający Potwór Spaghetti nie wchodzi z nikim w spory w tej materii.
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#9 Post autor: doradora » 13 mar 2018, o 20:37

czyż nie jest tak, że wszystkie religie zostały stworzone przez LPS dla uciechy?

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#10 Post autor: BialySzkwal » 13 mar 2018, o 22:50

doradora pisze:
13 mar 2018, o 20:37
czyż nie jest tak, że wszystkie religie zostały stworzone przez LPS dla uciechy?
Stanowczo jestem za teorią degeneracji religii Pierwszych Piratów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę religijne nakazy typu "zaciukaj niewiernego".
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#11 Post autor: doradora » 14 mar 2018, o 07:39

cóż, "zaciukaj niewiernego" jest rzeczywiście mało al dente :/

Awatar użytkownika
Asia

#12 Post autor: Asia » 14 mar 2018, o 11:12

doradora pisze:
13 mar 2018, o 14:53
masz rację Asiu
Myślę że tak. Tylko weźcie pod uwagę, że niebo dla innych może być inne, dostosowane do ich potrzeb.

BialySzkwal pisze:
13 mar 2018, o 19:57
Ale czy to nie będzie rozciąganie jurysdykcji LPS na cudzych wyznawców?
No a co by się miało z takimi osobami dziać?

Awatar użytkownika
Krzysiu
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Krzysiu » 14 mar 2018, o 11:47

Asia pisze:
14 mar 2018, o 11:12
Jak to co? Wieczne potępienie za nieudane wylosowanie nieskończenie miłosiernej istoty, to chyba oczywiste… ;)
Dla mnie, gdy taka osoba (dupkiem niebędąca) powie Potworowi: „Ale ja wierzyłem w [tu wstaw cokolwiek poza LPS], to co się ze mną stanie?”, to Potwór wzruszy Macką i w swej mądrości odpowie: „Hm… A co byś chciał?”.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 14 mar 2018, o 12:03

Asia pisze:
14 mar 2018, o 11:12
Na to odpowiada przytoczony przeze mnie fragment...
Krzysiu pisze:
14 mar 2018, o 11:47

Jak to co? Wieczne potępienie za nieudane wylosowanie nieskończenie miłosiernej istoty, to chyba oczywiste… ;)
Dla mnie, gdy taka osoba (dupkiem niebędąca) powie Potworowi: „Ale ja wierzyłem w [tu wstaw cokolwiek poza LPS], to co się ze mną stanie?”, to Potwór wzruszy Macką i w swej mądrości odpowie: „Hm… A co byś chciał?”.
...który dalej rozwija się:
Luźny Kanon: Często zadawane pytania 38 pisze:Jeśli jednak nie wybierasz się do swojego piekła, to zabierzemy cię ze sobą; może nie będzie aż tak fajnie, ale na pewno będzie o niebo lepiej (ha ha! niebo!) niż w jeziorze ognia.
;)
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”