Święci KLPS

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
grumbler

Święci KLPS

#1 Post autor: grumbler » 3 sty 2018, o 14:45

Witam
Na ogół pojawiałem się tu tylko jako skryto czytacz. Ale Potwór właśnie natchnął mnie myślą. Otóż wszystkie religie mają swoich świętych, a my nie. A przecież wielu oddało życie za głoszenie prawdy i światłych poglądów, a jeszcze więcej było szykanowanych i wyśmiewanych. Na myśl przychodzi mi Giordano Bruno. Wprawdzie nie miał pojęcia o istnieniu Potwora, ale był najbliższy zrozumienia tego jak Jego Makaronowatość urządził świat i nie bał się tego mówić, chociaż wiedział co za to grozi. Byli też inni którzy natchnieni przez Potwora ( chociaż nieświadomi Jego istnienia) głosili prawdę wbrew utartym stereotypom i zakłamaniom. I też spotykały ich za to srogie nieprzyjemności. Myślę, że powinniśmy ich w jakiś sposób uhonorować i brać z nich przykład.

Awatar użytkownika
Empelon

Re: Święci KLPS

#2 Post autor: Empelon » 3 sty 2018, o 16:06

grumbler pisze:
3 sty 2018, o 14:45
Na myśl przychodzi mi Giordano Bruno. Wprawdzie nie miał pojęcia o istnieniu Potwora [...]
A kto powiedział, że pastafariańscy święci muszą być pastafarianami?
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Awatar użytkownika
Krzysiu

#3 Post autor: Krzysiu » 3 sty 2018, o 17:35

Oj, chyba jednak nie wszystkie religie mają swoich świętych…
Ja byłbym chyba przeciwny rozwojowi tej idei, bo mogłoby to spowodować problemy natury ich kultu i inne tego typu kwestie.
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Morinna » 3 sty 2018, o 21:14

moja wiedza o świętych w innych religiach ogranicza się do świętych w religii chrześcijańskiej gdzie świętym zostaje mądry człowiek głoszący prawdę i szerzący dobro, ktoś kto nie wyparł się wiary do końca i cierpiał za nią niemiłosiernie nawet jeśli jej nie rozumiał, rozmawiał z bogiem, przysłużył się w inny bliżej nie określony sposób. buddyzm wykazał się wiedzą lub inną modrością oraz poświęceniem w jakiejś sprawie.
Ja psatafariańskich świętych(o ile w ogóle istnieje u nas taka potrzeba) bym widziała jako naprawdę wyróżniających się ze względu na czynienie czegoś ogólno światowo lub danej nacji, państwu(swojemu lub cudzemu) ku chwale Potwora np wynalazł lek na raka, zwalczył głód na świecie, wznowił nakład "choroby zezowej" Krzystkowej, pobudował lub wyposażył szpitale, zmniejszył podatki, ....
Poza tym, też wolała bym by byli święci nazywani - wyróżnieni za <coś tam>, wybitni w dziedzinie <jakiejś tam> itp.
Ktoś kto np wynalazł lek na raka zasługiwał by na miano świętego, ale co jeśli poza tym w życiu był strasznym dupkiem ?
Święty mi się kojarzy z osobą doskonałą i nieskalaną, a takich ludzi jest mało o ile w ogóle są.
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :)

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#5 Post autor: BialySzkwal » 4 sty 2018, o 00:53

Empelon pisze:
3 sty 2018, o 16:06
grumbler pisze:
3 sty 2018, o 14:45
Na myśl przychodzi mi Giordano Bruno. Wprawdzie nie miał pojęcia o istnieniu Potwora [...]
A kto powiedział, że pastafariańscy święci muszą być pastafarianami?
Jednak zwnim weźmiemy przykład z muzułmanów i podharcerzymy chrześcijanom co zacniejsze postacie nasuwa mi się pytanie.

Nie jaki ma być "pastafariański święty" (proponuję nazwę "napastowany"), ale, jaką funkcję ma spełniać?

W katolicyzmie święty jest orędownikiem u Boga... Może jak będziemy mieć naszych wyspecjalizowanych lobbystów, to wreszcie Potwór ruszy się i coś z tym światem zrobi? ;)
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Hebiaczek

#6 Post autor: Hebiaczek » 9 sty 2018, o 11:24

Ja jestem przeciwna tej idei... Dajcie zmarłym spokój - niech w spokoju popijają piwo i podziwiają swoje striptizerki :P Możemy mieć sobie spis zasłużonych Potworowi, czy coś takiego, ale kult świętych to już za wiele jak na moje :roll:
BialySzkwal pisze:
4 sty 2018, o 00:53
Nie jaki ma być "pastafariański święty" (proponuję nazwę "napastowany"), ale, jaką funkcję ma spełniać?

W katolicyzmie święty jest orędownikiem u Boga... Może jak będziemy mieć naszych wyspecjalizowanych lobbystów, to wreszcie Potwór ruszy się i coś z tym światem zrobi? ;)
Ale właśnie nie od tego jest Potwór! Daj mu w spokoju popijać piwo i kręcić makaronem na to co wyprawiamy :P Dał nam wolną wolę to sami zróbmy coś z tym światem - dość się naprawcował tworząc go x)

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Morinna » 10 sty 2018, o 12:43

lepiej by święci byli zasłużonymi, wartymi pamiętania, upamiętnionymi, wykazującymi się zasługami itd. Święty nikt nie jest ktoś może być dupkiem, a wynaleźć lek na raka i być "zasłużonym" ale nie świętym. ...

Też nie jestem za by byli jacyś święci można nazywać ich Wyróżnionymi czy coś ale nie świętymi.
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mieliśmy co roczny zlot I-IV(od 1 do 4) :)

Awatar użytkownika
doradora

#8 Post autor: doradora » 11 sty 2018, o 09:09

w ogóle nie rozumiem po co?

joi

#9 Post autor: joi » 11 sty 2018, o 09:49

Niech ktoś biegły w temacie mnie oświeci, po co są święci w religii chrześcijańskiej?

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Morinna » 11 sty 2018, o 14:41

nie wiem po co w chrześcijaństwie święci ale z własnych domysłów mogę powiedzieć, że są to jakoś uznani zasłużeni ludzie, którzy wykazali się determinacja w szerzeniu wiary, mieli objawienie lub objawienia, umarli jako męczennicy lub wykazali się w inny sposób. Są patronami różnych czynności na wzór religii politeistycznych. Jako że chrześcijanie siłą kazali wyznawać swoją wizje świata to też pewnie i ówczesnych bogów zamienili na świętych tak jak zawłaszczyli wiele świąt zmieniając nazwę.

Awatar użytkownika
Krzysiu

#11 Post autor: Krzysiu » 12 sty 2018, o 00:23

Święci w katolicyzmie (inni chrześcijanie mają do tego podejścia odmienne, np. protestanci odrzucają tę ideę) są pośrednikami między ludźmi a Bogiem – zanoszą Bogu wyrażone w modlitwach prośby, a także sami wypraszają wszelkiej maści łaski.
Osobiście nie jestem zwolennikiem takiej wizji, wierzę w tworzenie własnej, indywidualnej relacji człowieka z Potworem, wolnej od wpływu jakichkolwiek podmiotów trzecich. To oczywiście tylko jedna z koncepcji, pastafarianizm niejedno ma oblicze…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#12 Post autor: BialySzkwal » 2 kwie 2018, o 09:11

Pastafariański święty może dopuszczać się wandalizmu, palenia, nękania i naruszania spokoju w inny sposób gdy napotka restaurację podającą kiepski makaron:
Luźny Kanon:Nieokreślona liczba NIE-Przykazań, a Sugestii 4 pisze:Gniew i pomsta należą się wyłącznie Świętemu. Jeżeli napotkasz na restaurację, która podaje makaron poniżej standardów Świętego, po prostu nie pojawiaj się tam więcej. Nie będziesz dopuszczał się wandalizmu, palił, nękał ani w żaden inny sposób naruszał spokoju
.

A świętych mamy już kilku: Johna Bluźniciela:
Luźny Kanon: Księga Piraticusa 9,5 pisze:Poza tym szabas został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabasu.
I będzie obchodzić wiele innych świąt, takich jak Międzynarodowy Dzień Mówienia Jak Pirat
(19 września), Dzień Darwina (12 lutego), święto świętego Johna Bluźniciela, świętego
wymyślonych dni świętych
(1 października), Halloween (31 października) i Piątek.
Bobby-ego:
Luźny Kanon:Pastalm XXIV 8 pisze:Świętym Bobby (bo on Wybranym Prorokiem Makaronowego,
Jakuba (Luźny Kanon: Objawienie świętego Jasona), samego Jasona:
Luźny Kanon: Kazanie w Mallu 18 pisze:Pozwólcie mi zaprezentować opis najlepszej części Nieba autorstwa Świętego Jasona, tak
żebyście wiedzieli do czego zmierzacie.
Siedmiu Świętych Piratów:
Luźny Kanon: Apokalipsa 1: Księga objawionego badziewia 4,1-8 pisze:A wtedy Siedmiu Świętych Piratów dzierżących Siedem Trąb przygotowało się by w nie zadąć.

Pierwszy Święty Pirat zadął w trąbę, a na ziemię spadły pleśniejące pulpety i niedogotowany makaron w skwaśniałym sosie.

Trzecia część ziemi stała się wstrętna i
obleśna, trzecia część drzew stała się wstrętna i obleśna, i wszelka trawa zielona stała się
wstrętna i obleśna.

Drugi Święty Pirat zadął w trąbę, a coś niczym góra olbrzymia pokryta tygodniową chińszczyzną rzucona została w morze. Trzecia część tego co w morzu zginęła.

Czwarty Święty Pirat zadął w trąbę, a trzecia część ziemi, księżyca i gwiazd stała się
nicością.

Piąty Święty Pirat zadął, a z gwiazdy upadłej powstał klucz do otchłani, z której wyłoniły
się słudzy Antykluska.

A słudzy Antykluska zmusiły całą ludzkość do oglądania wszystkich odcinków „Przyjaciół” w kółko i w kółko przez pięć miesięcy, ale ON [LPS]
pobłogosławił swych wyznawców empetrójkami z wgranym Van Helen, by nie musieli
słuchać słów „Przyjaciół”.

Szósty i Siódmy Święty Pirat wyciągnęli swoje keytary (wiecie, te keyboardy przyczepiane na pasku jak gitary) i zagrali takie dziwne techno, a wszyscy ludzie zakryli uszy w obrzydzeniu. Wszyscy, prócz ludzi Latającego Potwora Spaghetti, bowiem pobłogosławił ich najwspanialszymi makaronami i sosami i byli zbyt zajęci by w ogóle słyszeć techno.
Luźny Kanon: Apokalipsa 1: Księga objawionego badziewia 8,7-21 pisze:„Limburger Jahrgang 1850”, zakrzyknął Pierwszy Święty Pirat, a znaczenia słów jego nawet ja nie zgadnę.

„Gaz!”, krzyknął Drugi.

„Kryć się!”, wrzasnął Trzeci.

Czwarty złapał świeczkę zabraną z drugiego kościoła i podał Piątemu, który ją zapalił.

Wszystkie cztery bestie wskoczyły za przewrócony stół ofiarny gdy Szósty Święty Pirat zamachnął się i rzucił płonącą świecę wprost w opary.

„Padnij, idioto!”, powiedział chyba Siódmy Pirat wciągając mnie w ostatniej chwili za osłonę.

Języki ognia wystrzeliły z oparów w górę do nieba i w dół do otchłani, z której rozniosła
się grzybowa chmura.

„Biada!”, zakrzyknęli Święci Piraci, „Nieszczęście!”, zakrzyknęły cztery bestie.

„Co za marnotrawstwo!”, zakrzyknęli wszyscy.

„No i poszedł roczny zapas pieczarek do pizzy”, zaskrzeczała Ognista Papuga.

A wtedy grzyby poczęły padać na nas z nieba, trzecia ich część wciąż jadalna, a reszta spalona bądź rozszarpana.

„Sorki”, zabrzmiał głos z nieba, „Ten ser już z wieki był przeterminowany, a myślałem, że spiżarnia nad nim jest pusta. Trzeba było nie odsyłać magazynierów do Mepastafilesa. Zawsze coś spsoci!”

„Niech się stanie świeże żarcie!”, zabrzmiał znów głos.

Stół ofiarny znów stanął jak zawsze, a suto był zastawiony jadłem.

Siedmiu Świętych Piratów, cztery bestie i Ognista Papuga zasiedli doń i rozpoczęli ucztę.
No i mamy jeszcze Objawienie świętego Oregano (imię pirata), o karzełkach nie wspomnając.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu

#13 Post autor: Krzysiu » 6 kwie 2018, o 23:00

Ale sugestie Sugestii nie mają na myśli świętych, a Świętego, w sensie jako synonim Potwora. Wszak nie każdy święty może ustalać sobie standardy Makaronu…
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#14 Post autor: BialySzkwal » 7 kwie 2018, o 02:17

Krzysiu pisze:
6 kwie 2018, o 23:00
Ale sugestie Sugestii nie mają na myśli świętych, a Świętego, w sensie jako synonim Potwora. Wszak nie każdy święty może ustalać sobie standardy Makaronu…
Ta sugestia nie została w Sugestiach zasugerowana wystarczająco sugestywnie by się nią sugerować. Gdyby Potwór chciał sugerować bardziej sugestywnie, sugerowałbym mu użycie w Sugestii pierwszej osoby, przez co sugestia w Sugestii byłaby o wiele bardziej sugestywna niż osoba trzecia...
W końcu sugestie w kilku innych Sugestiach (1, 9, 13, ...) są tak sugestywnie zasugerowane.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”