Za co wylatuje się z KLPS?

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Za co wylatuje się z KLPS?

#1 Post autor: BialySzkwal » 17 lis 2017, o 14:36

Przeklejam z wątku o wartościach.
Morinna pisze:
8 lis 2017, o 11:58
BialySzkwal pisze:
8 lis 2017, o 10:50
doradora pisze:
2 lis 2017, o 15:42
rzeczywiście, skoro można wylecieć z PKLPS, to trzeba wcześniej wiedzieć za co można wylecieć
W sumie na I ST była mowa, że już ktoś został za burtę wyrzucony. Właściwie to czym tak sobie nagrabił?
Przychylam się do przybliżenia sprawy tej osoby :)
Obrazek

Stwórca wybacza, Darwin nie.

Darwin to pamiętliwy d**ek.

Awatar użytkownika
Naczelny_Przełożony
Administrator

Re: Za co wylatuje się z KLPS?

#2 Post autor: Naczelny_Przełożony » 20 lis 2017, o 17:22

Co do człowieka, któremu zabroniłem przyjechać na zjazd, to długa historia. Nie chcę tutaj o niej pisać. Przy okazji jak się zobaczymy, mogę powiedzieć jak sprawa wyglądała.
Ogólnie tylko powiem, że wszystko zaczęło się na spotkaniach na które przychodził. Ludzie zwyczajnie go nie zaakceptowali. Nie wierzyłem, dopóki sam się nie przekonałem. :) Potem zaczął uprawiać sporo samowolki, która niezbyt dobrze rzutowała na nasz wizerunek

Prawda jest taka, że na ten moment to chyba jedyny taki przypadek. Wydaje mi się, że nie przyciągamy oszołomów. Trudno mi sobie też przypomnieć, żebym w naszej wspólnocie poznał kogoś, kto wydawał mi się kompletnym dupkiem.

Myślę, że każdy z nas pozna takiego człowieka, który identyfikuję się z Potworem, ale my nie bardzo identyfikujemy się z nim.

Ale jeśli chcecie stworzyć taką listę, to nie widzę problemu. :)
----------
Naczelny Przełożony, Radny, Ojciec Założyciel, Przełożony gminy, Wielebny/Pastar
Piotr :)

Dodatkowo magister, prezes :)

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Morinna » 20 lis 2017, o 18:05

listy według mnie mogły by być dwie jedna dla tych co definitywnie nie są członkami KLPS bo są ewidentnymi dupkami i zostali wyrzuceni za pośrednictwem rady. A druga lista to lista osób po prostu nie mile widzianych.
Martyna XD --> siostra miejscowa z miejsca gdzie mamy co roczny zlot :)

https://in-world-morinna.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#4 Post autor: BialySzkwal » 20 lis 2017, o 23:11

@Naczelny_Przełożony Miałem pewną intuicję (Tknięcie?) o kogo chodzi i to co napisałeś by mi do tej intuicji pasowało - ale byłoby to dość ironiczne. Zgadzam się, że publiczne wskazywanie osoby mogłoby sprzeczne z Ósmym NW w którejś wersji. ;-)

@Morinna Myślałem o zanonimizowanej liście zachowań, nie osób. Aczkolwiek z czasem możemy być zmuszeni do publikacji imiennej listy kucharzy, przed którymi ostrzegamy. :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
doradora

#5 Post autor: doradora » 21 lis 2017, o 08:35

nie widzę sensu tworzenia takiej listy zachowań na razie

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 21 lis 2017, o 11:56

A może taka lista by nie była zła. Jak byłam raz na marszu równości, to dla podpuchy przyszli "patrioci" z transparentami o zoofilii czy pedofilii. Byśmy pokazali, że to nie tak, że jesteśmy za tym aby każdy robił co tylko chce.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#7 Post autor: BialySzkwal » 21 lis 2017, o 14:21

To nie żebym bronił "patriotów", ale podczas Bitwy o Krzyż na Krakowskim Przedmieściu między zniczami pojawiła się i miska Spaghetti. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
artur

#8 Post autor: artur » 7 gru 2017, o 15:12

Robiąc takie listy wpadniemy w pułapkę, której bardzo chciałbym uniknąć. A mianowicie definitywnego moralizatorstwa, co jest dobre a co nie. Inne religie to robią, bo tak twierdzi ich bóg ryjąc coś w kamieniu. My mamy swój oktalog, nie twórzmy czegoś więcej, bo to będzie otwarta droga do nadinterpretacji, jak nie teraz to w przysżłości. Jedynym co zaakceptowałbym na takiej liście to stwierdzenie, że w przypadku jawnego kretynizmu, na podstawie zdrowego rozsądku wywalamy kogoś z Kościoła i tyle.

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Morinna » 8 gru 2017, o 13:21

Ja bym dodała do jawnego kretynizmu trolling taki uporczywy i na potęgę jak w przypadku "patriotów" co napisała Asia

Awatar użytkownika
Krzysiu

#10 Post autor: Krzysiu » 8 gru 2017, o 16:06

Ja wiem, że pewne minimum jest niezbędne, ale kretynizm i trolling tez dają pole do nadużyć… :(
Pasta et Bonum!

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#11 Post autor: BialySzkwal » 8 gru 2017, o 20:25

Powiedziałbym, że zwłaszcza ich ogólność daje pole do nadużyć i dalekiej uznaniowości.

Żeby daleko nie szukać przykładów takiej patologii - nasza rejestracja. Wielu ludzi (którzy jako twory Potwora powinni mieć rozsądek) uznało nasz wniosek za kretynizm i trolling.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morinna
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Morinna » 9 gru 2017, o 12:06

I to jest ten problem u nas bardzo atrakcyjna jest u nas ta wolność poglądów, wyborów itd a z drugiej wygląda jak by dla niektórych ta swoboda była za duża i oczekiwali by jakiś konkretnych ram.

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#13 Post autor: BialySzkwal » 10 gru 2017, o 11:22

Ja tu widzę przynajmniej dwie kwestie: kwestię moralności (czyli oceniania, czy ktoś kto np. celowo rozgotował Spaghetti jest dupkiem) i kwestię obrony interesów Kościoła (np. przed kimś podszywającym się pod pastara i nauczającym, że tego kto rozgotował Makaron należy podobnie rozgotować).
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”