Forum

Notifications
Clear all

Kim jesteśmy, dokąd tuptamy? I co rejestrujemy, jeśli w ogóle?

Strona 13 / 13
zibi123
(@zibi123)
Trusted Member

Z wola się obraz klaruje.
Organ postawił zarzuty, no bo kto inny miałby je stawiać?
Organ nie może się obrażać i bazuje na pokrzywdzonych. No taki jest ten przepis, że czyjeś uczucia muszą być obrażone.
I gdzie tu sprzeczność ja zapytam?
Organ jest tak do stawiania zarzutów jak dupa od srania.
Ale ten organ sam się nie obraża, tylko działa w imieniu obrażonych. Tak jak i wspomniana dupa tylko realizuje to, co jej układ trawienny narzucił.
Reasumując, czy to oznacza że organ nas prześladuje, czy może tylko spełnia swoja powinność, występując w imieniu tych co się urażeni poczuli?

Oczywiście, sama sprawa jest stresująca, i Krzysiu ma prawo czuć delikatnie mówiąc dyskomfort, nawet pomimo początkowej fascynacji, i pełnej optymizmu determinacji aby dociągnąć to do końca przed sądem.
Nie widzę w tym jednak prześladowania religijnego ze strony organów państwowych.

Jedno mi się jednak nie zgadza.
Jeszcze w listopadzie, w wątku "każdy napój może być święty" trochę inaczej Krzysiu sprawę przedstawiałeś.
Nic nie wspominałeś o znaczeniu durszlaka.
Mówiłeś o współudziale w parodii mszy katolickiej, przez trzech jegomości którzy nie są katolikami.
Częstochowa się stroju nie czepiała
Czy tak samo będzie w stolycy - pozostaje nam chyba poczekać na akt oskarżenia, bo na razie to są dywagacje

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2020 10:49 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Organ mógł odmówić procedowania, a nie zrobił tego…
Nigdy nie powiedziałem, że to była parodia.

Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 22/02/2020 6:21 am
zibi123
(@zibi123)
Trusted Member

oj, nie zrozumieliśmy się.
Nie że Ty mówiłeś, iż to była parodia, tylko że Tobie zarzucają parodiowanie.
Nie było też wtedy o roli durszlaka i szaty z płaszcza przeciwdeszczowego.

Czy organ powinien odmówić, przy setce, nawet prawie identycznych zawiadomień... po pierwsze trzeba poczekać na zakończenie postępowania, bo na razie gdybamy.
Moim zdaniem powinien prowadzić postępowanie w sprawie, sprawę wyjaśnić i wtedy umorzyć.
Czy postawienie zarzutów było prześladowaniem pastafarianina, czy nadgorliwością "w obronie prześladowanego i atakowanego KK"?

Wchodzimy przy okazji w bardzo filozoficzne rozważania na temat art 196. A nie takie umysły się nad tym głowiły i ciągle nie ma zgody.
Z jeden strony są głosy że ten art. ogranicza wolność, z drugiej strony że właśnie ją gwarantuje, bo bez sankcji karnej gwarancja byłaby tylko na papierze.
Z jednej strony, bez tego art. może i nie byłoby w ogóle sprawy, z drugiej, gdyby nie to, może i przy każdej okazji ktoś tam by faktycznie parodiował mszę tego czy innego wyznania.

Krzysiu, sercem jestem cały czas z Tobą.
Kiedyś napisałeś "ja jestem kościołem". No i coś w tym jest. Jesteś "ambasadorem marki", trochę duchownym, trochę społecznikiem, trochę z konieczności politykiem.
Niełatwa rola, jak widać mocno niewdzięczna.
Ale jak dzieło doprowadzisz do szczęśliwego finału, to hoho! Nie ma takich wulkanów i striptizerek które będą się Tobie należały.

A póki co: nasza wspólnota powinna mniej skupiać się na tym czego nam nie wolno, a bardziej na tym co nam wolno.
Jest zwiększona aktywność na FB - brawo!
Przy okazji, nie wypisujcie tam że " dzięki stowarzyszeniu nie będziemy już musieli robić zbiórek przez osoby prywatne" czy tym podobne kwiatki, bo sami się narażamy na nieprzyjemności.
Licho nie śpi, może nawet licho czyta i notuje i może licho odmówi rejestracji bo łamiemy zasady finansowania. Licho jest złośliwe, i zdolne do wielu podłych zachowań.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/02/2020 12:54 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Dzięki!

Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 25/02/2020 7:14 am
Meteor88 Agen Slot Online Indonesia
(@meteor88-agen-slot-online-indonesia)
New Member

I need a lot of information from the internet world so many join the forum and thank you for being allowed to comment on this information 😀

Slot online meteor88

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2021 4:00 am
Strona 13 / 13
Share: