Forum

Notifications
Clear all

Kim jesteśmy, dokąd tuptamy? I co rejestrujemy, jeśli w ogóle?

Strona 1 / 13
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Spoko, tak jak dostęp tam będziemy mieć po Rejestracji, tak samo możliwość formalnego zatrudniania ludzi do pracy z lub bez z kimkolwiek…

Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

Cytat
Topic starter Opublikowany : 24/11/2019 6:13 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Odnosiłem się do problemu, że aż do Rejestracji będzie przerąbane.
Tedy mówię, że moglibyśmy mieć dopiero po, czyli nie będziemy mieli wcale – kolega wykluczył jednostronnie nieskończony na R przedział ciągły, a ja jego dopełnienie do R, czego nie rozumiesz?

Pasta et Bonum!
A poza tym uważam, że art. 196 kk jest niezgodny z art. 53 ust. 2 w związku z art. 25 ust. 2 Konstytucji…

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 24/11/2019 7:15 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Na razie się inna osobowość nie szykuje tak samo bardzo, jak właściwa.
Mnie, o optymizm? Wiele rzeczy mi można zarzucić, ale to akurat najmniej…
Ale ja nie wykluczam, że A’=∅, po prostu wtedy też warunki spełnione.

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 25/11/2019 1:33 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Ja nie wiem – organy mają chwilowo bezwładność dużą, a problemy weselsze, natomiast Lud ostatecznie na Zlocie nie zajął stanowiska…
Jak chodzi o aspekt formalny, to we wrześniu trochę ugrzęzło i zamarzł, bo nie ma szans osiągnąć wymagany próg poparcia. Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 25/11/2019 8:12 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Musisz to wszystko tak bezdusznie upraszczać…?

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 25/11/2019 11:06 pm
blablabla
(@blablabla)
Reputable Member

Podsumowując: nikomu (z dokładnością do 3 lub 7 osób) się nie chce. I to by było na tyle jeśli chodzi o nasz Kościół jako formalną organizację.

Z informacji na stronie, sama RK liczy 7 osób. Plus ok. 20 w Gminach. Czy Władze to martwe dusze?
Do tego jeszcze Wyznawcy...
A ile osób było na zlocie?
Ale to są zastrzeżone wieści, więc nie powiem, kto godząc w Suwerena ugrzęźnięcie niecnie zaplanował i podle wdrożył…

Kret konkurencji? Jeden z 3-7, którym się chce?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/11/2019 11:12 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Nie no, ci na stronie są w miarę regularnie odsiewani przez kryterium żywotności, tak formalnej, jak funkcjonalnej.
Ze 40-50 może.
Tak, jedno z nich…

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 26/11/2019 3:51 am
blablabla
(@blablabla)
Reputable Member

Wygląda na to, że chce im się coś innego niż zorganizować się uznaną przez Państwo formę działania (3 osób - stowarzyszenie zwykłe) lub osobowość prawną (7 osób - stowarzyszenie).
Uprzedzając pytania - mi też się nie chce, może z innych powodów, ale efekt jest ten sam.

A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem? Że rejestracja łatwiejsza? Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?

Czy to w celu organizowania imprez dla dzieci (pojawił się taki wątek)? Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)? To drugie nawet może być gorsze bo rodzice myśląc, że posyłają dzieci pod opiekę do formalnie neutralnej organizacji, mogliby to potraktować jako religijną indoktrynację. Bez względu na rodzaj religii.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2019 10:49 am
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

O, przepraszam, my nie jesteśmy hucpą…

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 26/11/2019 11:53 am
blablabla
(@blablabla)
Reputable Member

A w czym wogóle takie stowarzyszenie byłoby dla KLPS lepsze od bycia Kościołem?

Nie wiem, może to, że stowarzyszenie byłoby formalnie rozpoznaną organizacją, a nie grupą nieformalną, którą każdy może formalnie ignorować?

Rozumiem.

Czy przez rejestrację jako podmiot świecki zamiast starania się o status religijny, nie utraci się idei?

Jeśli jednak ideą ma być sprawowanie kultu LPS i wdrażanie naszego światopoglądu, to każdy niesprzeczny ze światopoglądem środek jest dobry.

Tylko czy taka organizacja może powoływać się w działalności (np. statut) na religię, która nie jest zarejestrowana?

Jeśli nie, to nie wiem czy to dobry pomysł.

Jeśli tak, to np.:
"Klub Wyznawców LPS"?
"Narodowe Zjednoczenie Wyznawców LPS"?

Czy naprawdę dobrym pomysłem jest powierzanie opieki nad dzieckiem, organizacji religijnej (kościół) lub "kryptoreligijnej" (organizacja świecka na bazie religii)?

Równie dobrym, jak organizacji patriotycznej, społecznej czy innej oświatowej (czyli wyznawcom Darwina i Newtona).

Pierwsze może tak, pozostałe w coraz mniejszym stopniu (wzrastający poziom "okhamowości").

Nie sądzę, żeby ktoś posyłając dziecko do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" myślał, że posyła do "formalnie neutralnej" organizacji...

Jeśli informacja o religii jest wprost w nazwie to pewnie tak. Ale zob. też wątpliwości i uwagi wyżej.

A niech sobie traktują jak chcą. Ich problem. O wiele bardziej ktoś mógłby się pyszczyć, że poszedł się w piątek piwa napić do "neutralnego formalnie" pubu, a trafił na nasze obrzędy religijne. 😛

To inna sytuacja. Jeśli nie jest to pub kościelny, to jaki ma on wpływ na to, że jeden z klientów zacznie indoktrynować klientów innych?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2019 12:23 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.
Skoro nie wypraszają, to dla niektórych może to oznaczać afirmację.

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 26/11/2019 12:42 pm
blablabla
(@blablabla)
Reputable Member

Może się powoływać jako część nazwy czy celów statutowych, ale dla formalnej współpracy niezbędne jest istnienie wszystkich stron.

Więc wracam do pytania, po co taka organizacja, skoro nie będzie ona praktycznie miała związku z Religią? Można równie dobrze założyć jakiegokolwiek inne stowarzyszenie. Tylko po co?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2019 3:06 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Bardzo chętnie wyjaśnię, dawaj mię ich tu!

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 26/11/2019 5:53 pm
cpt_Magnus_de_Savarro
(@cpt_magnus_de_savarro)
Estimable Member

Dojechałem do drugiej strony i przypomniałem sobie dlaczego nie czytam naszej działalności na forum 😀

ESURIENTE NUMQUAM

-------------------------

Za każdym razem gdy głębia wypluwa mnie na brzeg, jest w kelpie mniej mnie, a więcej jej.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/11/2019 8:27 pm
Krzysiu
(@krzysiu)
Noble Member

Przyszedł, pomarudził i poszedł…

Pasta et Bonum!

OdpowiedzCytat
Topic starter Opublikowany : 27/11/2019 12:00 am
Strona 1 / 13
Share: