Bavette ze szparagami

Jego Mackowatość słynie ze świetnego gustu i lubi łączyć się w pary że znakomitym towarzystwem. Niewątpliwie należą do nich szparagi, które obficie występują w Polsce, kraju semolina i szparagami płynącym. Ze szparagów odciąć zdrewniałe końcówki. Część dalsza łykowatą zgrabnie ogół nożykiem do obierania warzyw.
Podziel szparagi na cząstki długości paznokcia dłuższego.  Do garnuszka małego wody wlewamy i solimy ostrożnie. Do gotującej się wody wrzucamy dalsze części szparagów na minut 2-3. Nie wrzucamy kwiatów.
Na patelni oliwę szlachetną i posiekaną młoda jedna cebulę o dużej głowie złocimy z soki drobiną. W czasie tem jego Semolinowość gotujemy na mniej niż al dente. Ponieważ szparagi po 3 minutach wyjęlismy z gara, możemy trochę wody szparagowej wlać do gotującego się makaronu.
Teraz uwaga! Na patelnię z cebulką zeszkloną wrzucamy szparagi ugotowane al dente, dodajemy trochę masła, świeży pieprz oraz małe dwie chochelki wody, w której gotowaliśmy makaron! Dorzucamy kwiaty szparagów, chwilę mieszając odparowujemy wodę żeby sos zgęstniał  i mieszamy z sosem makaron oraz ser do parmezanu podobny lub jego samego.
Podawać, nawijać i zjadać!

~ijareek

Dodaj komentarz