Dowód z wyrostka robaczkowego

Jeżeli jesteś pastafarianinem to musiałeś coś słyszeć o ideologii inteligentnego projektu (IP). Potwór objawił się bowiem Bobiemu Hendersonowi właśnie wtedy, kiedy kontemplował on zagadnienia zła i fałszu w nauce oraz teologii.
Ponieważ jednak IP nie uczą w szkołach więc przypomnę czym różni się on od oficjalnej wiedzy. Otóż teoria ewolucji mówi, że wszelkie formy życia są przypadkowe, np.: małpy tak długo chodziły po ziemi, aż im się kręgosłupy wyprostowały (i powstał człowiek wyprostowany, ale jeszcze nierozumny). Inteligentny Projekt jest bardziej zrozumiały – głosi, że każdy z narządów naszego ciała został wykreowany w jakimś celu; np. mamy kręgosłup wygięty w ‘S’ abyśmy się mogli wyprostować, aby uwolnić ręce, aby móc złożyć dłonie w dziękczynnej modlitwie.
Ewolucyjne niedowiarki skierowały jednak w stronę kreacjonistów podstępne pytanie: „Po co człowiekowi wyrostek robaczkowy?” Chociaż sami ewolucjoniści nie potrafią sobie odpowiedzieć, to panuje konsensus, że ten kawałek ciała jest nam zbędny. Tym bardziej jeżeli posiadamy ciało idealnie zaprojektowane. Nie powiodły się próby udowodnienia, że wyrostek nie istnieje – pytanie zawisło w próżni, bez odpowiedzi.
Wyrostek robaczkowy stał się śmiertelną pułapką dla teistów wierzących w IP i dopiero pastalogia przynosi rozwiązanie zagadki, jednocześnie udowadniając, że – z dużym prawdopodobieństwem – to właśnie Potwor jest Kreatorem.
Dowód
1.1. Mamy wolną wolę. Oznacza to, że możemy wybrać sobie ulubionego Boga lub w niego wątpić. 1.2. Jeżeli Bóg jest wszechmocny, dobry, wszechinteligentny to bez problemu mógł zrobić nam idealne ciała (tj. bez wyrostka robaczkowego).
1.3. Jednak, gdybyśmy mieli idealne ciała to nie moglibyśmy wątpić w Boga ponieważ dowód na istnienie idealnego Kreatora widzielibyśmy codziennie w lustrze.
1.3. Kreator celowo dodał nam np. wyrostek, abyśmy mieli pretekst i mogli zwątpić w celowość naszych ciał. Kreator celowo zaprojektował niedoskonałość, abyśmy mieli możliwość wyboru i wolną wolę! Bez wyrostka bylibyśmy tylko marionetkami Kreatora, a nie wolnymi ludźmi! QED

2.1. Wyrostek jest niedoskonałym dowodem na istnienie Kreatora: ukryty wewnątrz jamy brzusznej, grożący nosicielowi śmiercią podczas zapalenia.
2.2. Należy założyć, że doskonały Kreator, powinien zaprojektować coś doskonalszego niż wyrostek, np. ogon jak u pawia – niefunkcjonalny, ale kolorowy i nie grożący śmiertelnym zapaleniem.
2.3. Istnienie niedoskonałego wyrostka i brak ogona to wskazówka, że homo sapiens został zaprojektowany przez boga niedoskonałego.
2.4. Tylko wyjątkowo pokręcony bóg mógł wymyślić taki sposób dowodzenia swego istnienia.
2.5. Nie sfalsyfikowano do tej pory wiary, ze istnieją bogowie mniej doskonali i bardziej pokręceni niż Potwór. Latający Potwór Spaghetti posiada najwięcej cech realnego Kreatora. QED

~moszym

Dodaj komentarz