Co się dzieje w Kościele?

Ramen bracia i siostry.
Przedstawiamy kolejne informacje o tym, co się dzieje w naszym Kościele.
Dzięki sprawnej akcji gminy Gdańsk udało nam się znaleźć nowe, fajne miejsce na zjazd. Chcemy powtórzyć część aktywności z poprzednich lat, ale prosimy Was o wypowiedzenie się, które są najbardziej interesujące. Przygotujemy wtedy dokładny plan zjazdu.

Drugą, i to bardzo ważną, sprawą dla działalności naszego Kościoła jest powstanie Stowarzyszenia Sympatyków Latającego Potwora Spaghetti. Pod koniec minionego roku udało nam się przygotować statut i złożyć dokumenty potrzebne do jego rejestracji.
Głównym celem Stowarzyszenia będzie działalność edukacyjna, kulturalna i charytatywna, w szczególności na rzecz:
– poszanowania praw człowieka i wolności obywatelskich, przede wszystkim przejawiających się rozdziałem kościołów i religii od państwa;
– ograniczenia negatywnych aspektów relacji międzyludzkich i życia społecznego, w tym wykluczenia społecznego, ubóstwa, bezdomności, przestępczości i dyskryminacji ze względu na rasę, płeć, pochodzenie, orientację seksualną, wyznanie lub jego brak;
– ochrony klimatu i przyrody, środowiska i praw zwierząt.

Stowarzyszenie będzie aktywnie wspierać Radę Kościoła w organizacji wydarzeń takich jak zjazdy, stoiska na festiwalach, platformy na marszach itp. Szczególnie będzie potrzebne by zarejestrować nasze stoisko na ASP na Pol’n’Rocku. Zajmie się też zbiórkami pozwalającymi na opłacenie gadżetów, ulotek, wyposażenia stoisk, wynajmu sal, itp. Chcielibyśmy, by nasze finanse były całkowicie transparentne, Stowarzyszenie nam to ułatwi i dzięki niemu nie będziemy już robić zbiórek przez prywatne osoby. Po oficjalnej rejestracji Stowarzyszenia w KRS będzie ono mogło przyjmować nowych członków – wasze wsparcie będzie dla nas bardzo ważne.

W tym miejscu chcemy bardzo podziękować Koli za wsparcie merytoryczne i duchowe w procesie tworzenia statutu – miejsce członka honorowego będzie na Ciebie czekać.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że odezwała się do nas przedstawicielka Telewizji Puls i jest zainteresowana zrobieniem reportażu o naszym Kościele oraz odwiedzeniem nas na comiesięcznym spotkaniu. Po uzyskaniu dokładniejszych informacji w tym temacie powiadomimy Was niezwłocznie.

~Pasqda

Dodaj komentarz