Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy został wysłany.

Udostępniamy do wglądu wniosek o ponowne rozpatrzenie w sprawie rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Dzisiaj wniosek został wysłany do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które będzie miało miesiąc na ustosunkowanie się do jego treści. Jak sami zobaczycie, tekst wniosku obnaża w brutalnie trafny sposób złą wolę i nieudolność Ministerstwa okazywane w trakcie postępowania rejestracyjnego naszego Kościoła. Autorem wniosku jest mecenas Dariusz Goliński, któremu jesteśmy wielce wdzięczni za jego zaangażowanie i profesjonalizm, które da się dostrzec już od pierwszej strony 🙂

Jeśli MAiC podtrzyma swoją decyzję, wówczas będziemy zmuszeni ponownie oddać sprawę do WSA. Jeśli tym razem nie otrzymamy jednoznacznie satysfakcjonującego dla nas wyroku, złożymy skargę do NSA. W ostateczności spotkamy się w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Jak zwykle będziemy Was informować o dalszych losach rejestracji naszego Kościoła.

Wniosek można pobrać tutaj.