Wniosek o ponowne rozpatrzenie Rejestracji Kościoła LPS wysłany!

Witajcie Bracia i Siostry!

Tak jak obiecaliśmy, nie pozostawiamy sprawy Rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Dzisiaj (wraz z początkiem Pastehach 😉 ) został wysłany wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy wraz z zażaleniem na postanowienie dowodowe o powołaniu biegłych. Wniosek ten, jest kolejnym etapem na drodze do Rejestracji, stworzony został przez sympatyzujących z naszym Kościołem, doświadczonych prawników, o czym możecie przekonać się czytając jego treść.

Wniosek dostępny jest TUTAJ.

Chociaż obawiamy się, że nawet najlepiej skonstruowany wniosek nie przekona Ministerstwa do zmiany swojej decyzji, to przynajmniej jego treść wskaże urzędnikom, dokładnie w jakich miejscach pod kątem proceduralnym i prawnym popełnili oni błąd, nie tylko nadużywając swoich kompetencji, ale także łamiąc konkretne punkty Konstytucji RP!

Tym samym, zaczynamy się przygotowywać do złożenia oficjalnej skargi na decyzję Ministerstwa do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, uruchamiając w ten sposób postępowanie sądowe. Na tę chwilę prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, które mogłyby oficjalnie i pro bono reprezentować naszą sprawę w WSA. Tak czy inaczej, jeżeli jest wśród Was Bracia i Siostry prawnik, który byłby także gotowy nas w tym wspomóc jako pełnomocnik przed sądem, to zapraszamy do kontaktu na kontakt@klps.pl

Urząd pownien odpowiedzieć na to pismo „niezwłocznie”. Jednak maksymalny termin, w którym musi tego dokonać to okres jednego miesiąca. Biorąc pod uwagę, że termin liczymy od dnia otrzymania pisma przez MAC, to formalnie powinniśmy otrzymać odpowiedź do 3 maja. Pamiętajmy jednak, że 3 maja to święto, dlatego zakładamy, że odpowiedź otrzymamy 6 maja. Naturalnie urząd z wymyślonych przyczyn może przedłużyć postępowanie. W takim wypadku wyślemy skargę o przewlekłość postępowania. 

Oczywiście, swoim zwyczajem, o wszystkich naszych posunięciach, jak i wiadomościach w sprawie Rejestracji, będziemy Was na bieżąco informować.

Wiary i cierpliwości drodzy Pastafarianie, zwyciężymy, wszkaże nie tylko słuszność jest po naszej stronie, ale także Moc Jego Makaronowatych Macek! 😉

RAmen!