Oficjalna decyzja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti

Witajcie Bracia i Siostry!

Kilka chwil temu otrzymaliśmy drogą mailową decyzję Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie zarejestrowania Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Decyzja jest odmowna.

Minister nie przychylił się do naszego wniosku o odrzucenie ekspertyzy religioznawców i podpierając się nią stwierdza cytując: „Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie spełnia wymogów art .2 ust. 1 o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, bowiem nie został utworzony – zdaniem ekspertów – w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej.”

Nie wiem jak Wy, ale my odczytujemy to jednoznacznie, że Urząd podpierając się ekspertyzą ocenił ilość naszej wiary w Potwora i stwierdził, że… nie wierzymy. Tym samym Urząd uznaje się za orzecznika wiary obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzja dostępna jest do pobrania TUTAJ.

W obecnej chwili jesteśmy w trakcie konsultowania zaistniałej sytuacji z osobami zaznajomionymi w prawie i w przeciągu weekendu przekażemy informajce na temat dalszego działania, jednakże, jak sugeruje w przedostatnim akapicie sam Urząd, nie obejdzie się bez Sądu Administracyjnego. Jesteśmy przygotowani na ten scenariusz.

RAmen!