Opinia biegłych- do pobrania

Witamy

Otrzymaliśmy (na tą chwilę mailem), pełna opinię biegłych, których powołało Ministerstwo.

Biegłymi są religioznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. dr hab. Kazimierz Banek oraz Dr Piotr Czarnecki.

Czekamy na oficjalne pismo z ministerstwa i w zależności od jego treści podejmiemy decyzję o kolejnych działaniach.

Komentarze do opinii pozostawiamy Wam.

Według nas sam fakt powołania biegłych, aby ocenić ilośc wiary w wierze jest groteskowo absurdalne jak  dowcipy z komedii Bareji. Jak sami potraficie zapewne ocenić weryfikacja tego, czy wierzymy w Latającego Potwora Spaghetti lub cokolwiek innego jest niemożliwa i z logicznego, a nawet prawnego punktu widzenia nikt nie ma kompetencji do wysnuwania tego typu ocen. Tym samym chcemy zaznaczyć że sami biegli stwierdzili, że spełniamy wszystkie warunki, która powinna w sobie zawierać religia (sacrum, doktrynę, kult oraz organizację).

Ważne!

Ponadto warto zwrócić uwagę w jaki sposób potraktował naszą sprawę MAC.

Opinia biegłych została wydana już 17 Października 2012. A my otrzymaliśmy informację o powołaniu biegłego dopiero pod koniec Listopada, po czym w Styczniu otrzymaliśmy kolejne pismo, że urząd nie potrafił sporządzić prawidłowej umowy z biegłymi.

Krótko mówiąc, urząd działał za naszymi plecami, a poinformował nas o swoich działaniach z dużym opóźnieniem. Jest to ewidetne naruszenie prawa, co zdecydowanie pomoże nam w momencie, kiedy sprawa będzie musiała trafić do sądu.

Czy Wy też czujecie, że Wasze uczucia religijne zostały urażone?

Mimo wszystko wierzemy, że urzędnicy z MAC zrozumieją, że nie mogą nam odebrać naszych praw do wierzenia i w pełni legalnego sprawowania kultu Latającego Potwora Spaghetti.

POBIERZ EKSPERTYZĘ

RAmen

Dodaj komentarz