Projekt KLPS na Wikipedii

wszelkie tematy, pytania i rozważania związane z Wiarą w Latającego Potwora Spaghetti i Nami Pastafarianami.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Budrys

Projekt KLPS na Wikipedii

#1 Post autor: Budrys » 3 lut 2017, o 13:31

Witam wszystkich.

Chciałbym rozpocząć projekt "KLPS na Wikipedii", który ma za zadanie stworzenie odpowiednich haseł na Wikipedii i aktualizację juz istniejących.

Wszystkich chetnych zapraszam do wspołpracy.

Bedę na bieżąco informował o pracach.

Zrobione:
- Dodanie wpisu o KLPS do hasła Kościoły i inne związki wyznaniowe w Polsce

Parmenides

Re: Projekt KLPS na Wikipedii

#2 Post autor: Parmenides » 3 lut 2017, o 14:12

Niestety nie znam się jak wygląda sprawa publikacji na Wikipedii, ale nie widzę tam wpisu o KLPS. Czy może wymaga to jakiegoś zatwierdzenia?

Budrys

#3 Post autor: Budrys » 3 lut 2017, o 16:55

Obecnie nie ma wpisu stricte o KLPS. Hasło te przekierowuje na Latający Potwór Spaghetti.

Ale będziemy nad tym pracować.
Musimy przygotować artykuł i go rozwijac ;)

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 5 lut 2017, o 11:23

Idea bardzo zacna, mam nadzieję że więcej ludzi do niej dołączy. Warto bazować na stworzonym niedawno FAQ.

Budrys

#5 Post autor: Budrys » 6 lut 2017, o 11:40

Tak jak przypuszczałem zaczęto usuwać wpisy o KLPS z Wikipedii.

Trzeba walczyć :)

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 6 lut 2017, o 14:26

Obstawiałam że tak może być.

doradora

#7 Post autor: doradora » 7 lut 2017, o 12:08

Budrys, jak argumentują usuwanie? Nie jesteśmy wystarczająco ency?

Budrys

#8 Post autor: Budrys » 8 lut 2017, o 16:55

@doradora

A tak:
witam. Wikipedia nie zajmuje się propagowaniem żadnych teorii, a już zwłaszcza w tak poważnych tematach. dlatego umieszczanie takich wpisów w encyklopedycznym artykule zawsze będzie usuwane. miejscem do promowania swoich poglądów są fora internetowe, czasopisma czy inne media - ale nie Wikipedia. stąd jak długo nie pojawią się żadne poważne opracowania religioznawców uważających takie twory za poważny ruch religijny, dopóki taki sztuczny twór nie pojawi się w papierowych encyklopediach na poziomie PWN to z oczywistych względów nie może być umieszczony w encyklopedycznym artykule na Wikipedii, która jest tylko dziełem wtórnym. pozdrawiam serdecznie. - John Belushi -- komentarz 18:45, 4 lut 2017 (CET)

jeśli ktoś z nas dwóch jest oburzony to na pewno nie ja :) masz poważne opracowania religioznawców traktujące KLPS jako religię? znalazłeś takie hasło w poważnej encyklopedii? dopóki nie masz dalsza dyskusja jest bezcelowa. Wikipedia nie jest właściwym miejscem na różnego rodzaju happeningi. ode mnie to wszystko, pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 10:11, 5 lut 2017 (CET)
wszystkie te hasła mają poważne źródła i występują w encyklopediach :) masz poważne źródła na to że KPLS jest religią? jak nie to skończ trollowanie. EOT. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 11:40, 5 lut 2017 (CET) ps. jeszcze jedno bo kręcisz - nikt nie chce usuwać Latającego Potwora z Wikipedii, jest znanym zjawiskiem i to wystarczający powód do istnienia hasła :) - John Belushi -- komentarz 11:48, 5 lut 2017 (CET)
artykuł Latający Potwór Spaghetti jak widać istnieje i ma się dobrze. jak KLPS zostanie zarejestrowany lub pojawi się w Publikacji GUS - "Wyznania Religijne – Stowarzyszenia Narodowościowe i Etniczne w Polsce" to informacja będzie się mogła znaleźć na Wikipedii. do tego czasu nie tworzymy żadnej fikcji - John Belushi -- komentarz 17:14, 5 lut 2017 (CET)
masz hasło Latający Potwór Spaghetti i tam sobie wszystko co encyklopedyczne i należycie uźródłowione opisz - John Belushi -- komentarz 17:37, 5 lut 2017 (CET)
nie, Wikipedia nie pozwala robić z siebie farsy - szczerze? poszukaj sobie jakiegoś forum gdzie się dalej poużalasz, ode mnie EOT - John Belushi -- komentarz 17:50, 5 lut 2017 (CET)
Proponuję poczekać, aż zarejestrowany będzie związek wyznaniowy i będą źródła. Pundit | mówże 11:58, 5 lut 2017 (CET)

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#9 Post autor: admin » 10 lut 2017, o 10:49

Człowiek kilkakrotnie obraża nasze uczucia religijne... Zastanawiam się co z tym zrobić?

Parmenides

#10 Post autor: Parmenides » 10 lut 2017, o 16:24

Czy to nie jest kolejny dowód, czego nie możemy robić gdy nie jesteśmy zarejestrowani. A tak swoją drogą, Piotrze mówiłeś, że ktoś robił doktorat z LPS. Czy to jest już "poważne źródło" według nich?

Awatar użytkownika
pbz

#11 Post autor: pbz » 14 lut 2017, o 13:30

Ja niestety trochę podzielam kwestie źródeł w wikipedii. Mimo to hasło o LPS dość dobrze opisuje sam ideę.
Niepokoi mnie tylko, że jesteśmy w kategoriach "Fikcyjne Religie" i "Parodie Religii".
O ile w kategorii "Parodie" to powinno się też dopisać Chrześcijanizm, jako parodię Judaizmu... To nie znajduje żadnego powodu dl którego KLPS miał by być religią Fikcyjną. Religia Fikcyjna to taka stworzona na potrzeby literatury, filmu bądź gry...
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
pbz

#12 Post autor: pbz » 14 lut 2017, o 13:32

A właściwie to należy zapytać też czy są jakieś naukowe dowody na to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... ubGeniuszu
--
paweł ziemba

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#13 Post autor: admin » 16 lut 2017, o 19:40

Magisterkę, nie doktorat.

Awatar użytkownika
pbz

#14 Post autor: pbz » 17 lut 2017, o 12:10

Praca magisterska to też z założenia praca naukowa...
--
paweł ziemba

doradora

#15 Post autor: doradora » 8 mar 2017, o 08:28

ponieważ Budrys nie wkleił całej korespondencji oraz w ogóle nie podzielił się swoim wpisem encyklopedycznym, trudno się do tego odnieść
niemniej jednak przychylam się do opinii wikipedystów, że wikipedia nie jest miejscem na prowadzenie agitacji
podejrzewam, że to wpis nie był wystarczająco "ency" a nie sam temat

wg mnie na chwilę obecną należałoby zadbać o aktualizację wpisu o LPS o bieżące informacje na temat rejestracji oraz o poprawę istniejącego artykułu

Awatar użytkownika
BialySzkwal

#16 Post autor: BialySzkwal » 22 kwie 2017, o 11:23

Czy uznanie pastafarianizmu za pełnoprawną religię przez Nową Zelandię nie jest podstawą do dodania tagu "religie"?

@admin: złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Obrażone zostały nasze uczucia religijne, jak rozumiem publicznie (na stronie dyskusji).
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

Parmenides

#17 Post autor: Parmenides » 22 kwie 2017, o 13:24

Prawda. Uważam, że jeżeli zostały obrażone tutaj tzw. uczucia religijne to osoba urażona powinna zgłosić naruszenie Art 196KK. I oczywiście nadać temu stosowny rozgłos. Być może przeszedł już czas aby ponownie zaczęło się coś głośnego dziać, bo do najbliższej sprawy o rejestrację dużo czasu...

Odpowiedz

Wróć do „Kwestia wiary”