Pastapaszport

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BialySzkwal

Pastapaszport

#1 Post autor: BialySzkwal » 12 cze 2017, o 21:15

Umiłowani Bracia i Siostry w kolejności alfabetycznej w Potworze!

W dzisiejszym odcinku Pastafariańskich dokumentów prawdziwy rarytas, uznawany przez wielu za Złoty Durszlak (czy jakos tak - pastafariański odpowiednik Świętego Graala): pastafariański paszport.

Otóż jakiś czas temu złożyłem wniosek o wydanie paszportu wraz ze zdjęciem w Pirackim Kapeluszu. Do wniosku załączyłem podanie:
Biały Szkwał pisze:Wojewoda Mazowiecki

Wniosek o zwolnienie z obowiązku określonego w §3 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 2010 r. w sprawie dokumentów paszportowych

Proszę o zwolnienie mnie z obowiązku przedstawienia zaświadczenia o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Obowiązek ten uważam za sprzeczny z art. 53 pkt 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: "Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych bądź wyznania."

Z poważaniem,
Bardzo miłą panią urzędniczkę poprosiłem o wydanie na pismie ewentualnego wezwania do uzupełnienia braku. Argumentowałem (zgodnie z prawdą), że Wielebny (chyba proboszcz), którego poprosiłem o takie zaświadczenie zrobił wielkie oczy, powiedział, że po raz pierwszy spotkał się z takim żądaniem, i zapewnił, że takie zaświadczenie nie powinno być mi potrzebne.

W dniu dzisiejszym otrzymałem wezwanie do uzupełnienia braków:
pastapassport0001.jpeg
pastapassport0002.jpeg
Moja odpowiedź:
Biały Szkwał pisze:Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Wydział Spraw Obywatelskich
Oddział Paszportów

UZUPEŁNIENIE BRAKÓW W PODANIU

W odpowiedzi na wezwanie z dnia 6.06.2017 przesyłam zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej: kopię Świadectwa Chrztu. Jest to jedyny dokument, jaki posiadam, który w mojej opinii spełnia wymogi rozporządzenia MSWiA z dnia 16 sierpnia 2010 r. w sprawie dokumentów paszportowych

W przypadku, gdyby w opinii Urzędu zaświadczenie to nie spełniało wymogów rozporządzenia, wnoszę o przesłanie wzoru właściwego zaświadczania oraz wyznaczenie przynajmniej 30-dniowego terminu na uzupełnienie braków.
Wniosek swój motywuję tym, że Wielebny, z którym rozmawiałem o możliwości wystawienia zaświadczenia, był wyraźnie zaskoczony wymogiem Urzędu i zdawał się nie wiedzieć, w jaki sposób powinien takie zaświadczenie wystawić. W związku z tym oczekuję, iż uzyskanie innego dokumentu niż przedstawiony może zająć więcej czasu.

Oryginału Świadectwa Chrztu nie załączam, bowiem w sytuacji, gdyby Świadectwo Chrztu okazało się w rozumieniu Urzędu dokumentem niewystarczającym, przedstawienie go Wielebnemu może przyspieszyć proces wydania właściwego dokumentu.

Jeśli jednak Urząd uzna, że Świadectwo Chrztu spełnia wymogi rozporządzenia - zobowiązuję się niezwłocznie dostarczyć jego oryginał.

Z poważaniem,
C.D.N.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

doradora

Re: Pastapaszport

#2 Post autor: doradora » 13 cze 2017, o 08:48

no ciekawostka, smaczek taki
zobaczymy co odpiszą :twisted:

Awatar użytkownika
BialySzkwal

Re: Pastapaszport

#3 Post autor: BialySzkwal » 13 cze 2017, o 11:22

Nieodgadnione są wyroki Potwora i urzędników... ;)
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

Odpowiedz

Wróć do „Pastafariańskie dokumenty”