Egzamin hierofancki

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

Egzamin hierofancki

#1 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 15 kwie 2017, o 16:53

Piraci i piratki, oto sprawę mam krytycznie ważną. Słonia w pokoju.
Co to znaczy, dla was bycie prorokiem Jego Makaronowatości? Zgodnie z wykładnią Tego Czego Potwór Naprawdę Wolałby Żebyśmy Nie... nie możemy mówić że potwór do nas przemawia, ale też nie możemy mówić że tego nie robi? W końcu jest Absolutem, nie musi nikomu się tłumaczyć.
Czy jeśli jakieś słowo wydaje się porządne, słuszne i pożyteczne to możemy założyć że to Trzeźwa Myśl Makaronowa? W odróżnieniu od "Abe, powinieneś obciąć czubek kluska swego"?
Czy moglibyśmy zrobić jakąś metodę odróżniania ludzi przez Mackę naznaczonych i obarczonych obowiązkiem działania z Nią w zgodzie? Osobiście proponowałbym egzamin, ale otwartym jest na propozycje.

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

Re: Egzamin hierofancki

#2 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 17 maja 2017, o 18:37

Po głębszych zastanowieniach, stwierdzam że chyba optymalnym byłaby swoista gra miejska. Rozrzucenie po terenie gry problemów z którym uporać będzie się musiał nasz wielebny zwyczajny.
Czy wystarczy mu uporać się po jednym problemie spod znaku każdego z 8 NWŻN...?

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#3 Post autor: admin » 20 maja 2017, o 08:45

Nie widzę potrzeby robienia egzaminów, a tym bardziej już wyznaczania tytułów proroków czy coś w tym stylu. :)
Od głoszenia słowa Potwora są Wielebni, Przełożeni gmin oraz wszystkie osoby, które czują taką potrzebę. Najpiękniejsze w KLPS jest to, że nauki Potwora każdy rozumie na swój sposób.
Ostatecznie, jeśli ktoś ma wątpliwości, wszystkie najistotniejsze informacje znajdzie na stronie. Po to m.in powstał FAQ.
Są też spotkania Pastafarian, Zjazdy, Wykłady (filmy z wykładów), Radio Pasta itd, na których można podyskutować na przeróżne tematy związane z KLPS.

Awatar użytkownika
KRKRenegat

#4 Post autor: KRKRenegat » wczoraj, o 01:55

admin pisze:
20 maja 2017, o 08:45
Najpiękniejsze w KLPS jest to, że nauki Potwora każdy rozumie na swój sposób.
Tu pojawia się pewien problem, o ile dobrze pamiętam zgłaszany już wcześniej przez @cpt_Magnus_de_Savarro - co zrobimy, jeśli jakiś ninja zakradnie się w przebraniu kucharza i zacznie częstować nas zatrutym makaronem, po którym wpadniemy w obłęd i zaczniemy w imię Potwora szlachtować co na drzewo nie ucieknie, a drzewo spalimy ku większej tego podstępnego ninji radości? Oczywiście każdy będzie postępował zgodnie ze swoim rozeznaniem, ale to rozeznanie będzie równie wypaczone, jak percepcja Potwora kiedy tworzył nasz świat.

Zawory bezpieczeństwa by się przydały, choćby w formie takich "książeczek sanepidowskich" dla naszych kucharzy. Moglibyśmy też przyznawać i odbierać kucharzom gwiazdki, umieszczać ostrzeżenia o alergenach ("produkt może zawierać śladowe ilości ewolucjonizmu i rasizmu") i takie tam. ;)

Ech, do kroćset beczek przegniłej makreli, co ja gadam, od dziecka przecież marzyło mi się bycie pastafariańskim radykałem-ekstremistą...
Ja jestem Biały Szkwał! Niech Twoje Piwo będzie zimne a Makaron gorący! Gdy będą letnie, wypluję je z ust moich!

Wybaczcie nieaktywność, ale doktorat sam się nie napisze. ;-)

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”