Jak upotwornić Święta?

eventy, relacje, planowanie i organizacja akcji Ekip LPS.
Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
admin
Administrator

Jak upotwornić Święta?

#1 Post autor: admin » 2 lis 2016, o 23:47

Bracia i Siostry

Wszyscy wiemy, że okres świąteczny pod koniec grudnia, to też święta pastafariańskie.

Pytanie brzmi jak upotwornić te święta? Jakie macie pomysły w tej sprawie?

RAmen
Piotr

Awatar użytkownika
Asia

Re: Jak upotwornić Święta?

#2 Post autor: Asia » 3 lis 2016, o 10:49

Ja upotwarniam święta przygotowując przynajmniej jeden sos i spaghetti, ponadto większość ludzi nie jest świadoma że pierogi to też rodzaj makaronu, a chyba nie ma domu w którym nie byłoby ich na wigilijnym stole. Oczywiście moja choinka przystrojona jest czubkiem z Potwora, w ubiegłym roku zabrałam się za robienie bombek z makaronu.

Może zrobić kolejną edycję akcji "zrób swojego Potwora", tym razem edycja świąteczna. Tak żeby szersze grono wykazało się kreatywnością co zrobić aby święta były bardziej Potworne.

doradora

#3 Post autor: doradora » 3 lis 2016, o 13:21

a ja stanę okoniem, dla mnie Tradycyjne Święta same w sobie są wartością i bardzo mi się nie podoba ich "unowocześnianie"
możemy sobie przy stole pożartować, że pierogi to też makron, już nie mówiąc o łazankach w grzybowej, ale dorzucanie do tradycyjnych potraw spaghetti mi nie pasuje
każdy region ma swoje potrawy, najczęściej przygotowywane raz w roku, zatracanie tych wartości na rzecz, bądź co bądź, fastfoodu jakim jest makaron z sosem jest smutne

Awatar użytkownika
Asia

#4 Post autor: Asia » 3 lis 2016, o 14:39

Ja za to stanę okoniem wobec Tradycyjnych Świąt, bo w sumie nie ma takiego czegoś jak, to jak święta obchodzimy zależy jak spędzali je nasi rodzice, a bywa z tym bardzo różnie. Dlatego nie wiedzę problemu abyśmy do elementów świąt, które kultywują nasi rodzice, dodali swoje. Przecież nikt nie mówi że robiąc spaghetti musimy zrezygnować z innych potraw, a w drugą stronę wchodząc w związek, zazwyczaj rezygnujemy z części własnych tradycji na rzecz części tradycji naszego/j partnera/ki. Dlatego też nie widzę problemu żeby łączyć elementy obrządku świątecznego "odziedziczone po rodzicach" z nowymi elementami.
Na moim stole pojawia się barszcz z uszkami bo go uwielbiam, natomiast zrezygnowałam z karpia którego jedzenie było dla mnie przykrym obowiązkiem. Ja to w ogóle wprowadziłam sporą rewolucję, od kilku lat pytam rodzinę jakie potrawy mają ochotę zjeść, potrawy których nie jedzą na co dzień, bo święta to ma być czas który sprawia nam radość, a nie być przykrym obowiązkiem. I tak u mnie na święta potrafi pojawić się pizza, pierogi z serem czy racuchy.

To że pierogi są makaronem, nie jest żartem, większość ludzi o tym nie wie, ja też nie wiedziałam, ale uświadomiła mnie jedna z Pastafarianek która pisała pracę o makaronie. Możesz zajrzeć na tę stronę http://www.niam.pl/pl/artykul/449-odmia ... o_makaronu lub tę http://www.makarony.co/wg-rodzaj-makaro ... -makaronow i szukaj po nazwie: Agnolotti oraz Tortellini.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#5 Post autor: admin » 3 lis 2016, o 18:53

Dorota,
nikt nikomu przecież nic nie narzuca. Dajemy alternatywę, a nie nakaz Pastafariańskich świąt dla Pastafarian. Wszak każdy Pastafarianin robi to na co ma ochotę.
Wiem, że jest sporo osób, którym brakuje Potwornych motywów na Święta, ale nie bardzo mają koncepcje jak to zrobić. Chodzi o to, żeby im pomóc.

Awatar użytkownika
Asia

#6 Post autor: Asia » 4 lis 2016, o 10:18

Myślę że warto rzucić hasło na fejscie. niech ludzie rzucają pomysłami, nawet jeśli większość będzie beznadziejna to może choć kilka będzie interesujących.

Parmenides

#7 Post autor: Parmenides » 5 lis 2016, o 22:27

Też myślę, że jest to dobry pomysł na pytanie Faceookowe.

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#8 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 15 kwie 2017, o 12:49

[Magnus nekromanta threadów]
W sumie temat na czasie, to się wypowiem. Sądzę że "rację ma ten kto robi" - jeśli twoje święta ci nie pasują - masz pełne prawo zorganizowania własnych. Powinieneś mieć swoją rodzinę w której samemu budujesz rytuał. Nie ma karpia? Dlaczego? [dialektyczne uzasadnienie]. Jest potwór? [uzasadnienie]
Sam właśnie mam śniadanie wielkanocne [w sobotę i o pierwszej popołudniu]? Dlaczego? Bo wieczorem zapieprzam na śniadanie do teściów. Trzysta kilometrów dalej. Dlaczego? Bo ważne jest spotkanie z rodziną i ciepłe słowo, a nie Bozia. Wspólnota i połączenie z dobrą przeszłością.

Awatar użytkownika
Empelon

#9 Post autor: Empelon » 18 kwie 2017, o 09:10

Znam takie rodziny które by się od Ciebie odwróciły gdybyś postawił ich na pierwszym miejscu przed Bozią.
Niech Wasz makaron zawsze będzie gorący a piwo zimne.

Odpowiedz

Wróć do „Organizujmy się”