Powroty

Odpowiedz
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

Powroty

#1 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 8 kwie 2017, o 11:06

Salaam Al'dente
Makaron wreszcie ulitował się nademną i zezwolił mi na powrót z transcendentnego królestwa Jego. Nie mogę temu zaprzeczyć. Więc skoro już tu jestem, oto moje przemyślenia.
Czego właściwie chcemy od gminy? Jak wyobrażamy sobie nasze spotkania? Czy możemy wobec niej mieć wymagania i żądania? Czy w związku z tym możemy mieć też obowiązki? Myślę że krakowska dzonka może wziąć sobie to jako temat na przemyślenia w Pastach. Bo szczerze zaczyna mnie męczyć nasz brak statutu i jakiegoś kierunku etycznego. Jakiejś głębszej myśli i rytu. Poczucia wspólnoty i jakiegoś obiektu nad którym to poczucie wspólnoty można by zbudować. Pościg. Cel. Wielkie Pytania.
I Makaron. Makaron też jest ważny. Zwłaszcza taki jaki robiła moja mama.
Żagle w Górę!

Awatar użytkownika
admin
Administrator

Re: Powroty

#2 Post autor: admin » 8 kwie 2017, o 11:27

Hej

Oczywiście, że możesz mieć wymagania i żądania do gminy :)
Ale to wszystko zależy właśnie od ludzi, którzy tę społeczność w gminie tworzą. Sami musicie ustalić w jaki sposób moglibyście wspólnie pomóc szerzyć ideę KLPS.
Cele naszego Kościoła zapewne znasz (są wypisane na stronie), ale wiesz też, że trudno je realizować bez rejestracji. Co nie znaczy, że nie możemy wyjść na ulicę i opowiadać o naszej wierze i celach. Tego w zasadzie oczekiwałem od ludzi organizując gminy. Zależało mi właśnie na oddolnych, lokalnych inicjatywach. Póki co było organizowanych kilka akcji charytatywnych.
Na pielgrzymce do Warszawy, chcemy w jakimś widocznym miejscu, najpewniej w parku dostarczyć dużą maskotkę Potwora i wspólnie ewangelizować ludzi. Może od tego warto zacząć? Mamy materiały propagandowe, ulotki, plakaty, naklejki, tylko brakuje chęci do działania.

Statut jest, tylko nie wiem jakich konkretnie informacji od niego oczekujesz? Kierunek etyczny? Każdy Potwora rozumie na swój sposób. Co konkretnie masz na myśli, jaki masz pomysł w tym temacie. Ostatnio powstał FAQ: http://www.klps.pl/o-nas.html#faq

Dobrze, że rozpocząłeś ten temat, sam nie zawsze do końca wiem, czego ludzie oczekują i trudno mi to od nich wydobyć. Jak zawsze brakuje chętnych do działania, bo pomysłów jest sporo.

Obawiam się, że ludzie ożywią się dopiero w momencie kiedy uda nam się zarejestrować KLPS i faktycznie rozpoczniemy realizację celów. A to jeszcze potrwa... Pytanie co możemy robić teraz?

RAmen!

doradora

#3 Post autor: doradora » 10 kwie 2017, o 15:03

kiedy wybieracie się na pielgrzymkę do Warszawy? teraz 28.04?

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#4 Post autor: admin » 10 kwie 2017, o 15:14

Nie, jeszcze dokładnie nie wiem. To będzie raczej koniec maja albo początek czerwca. Jeszcze nie ustalałem szczegółów z Warszawą, bo sam dokładnie nie wiem, kiedy dam radę.
Na pewno będzie oficjalne wydarzenie w tym temacie.

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#5 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 15 kwie 2017, o 11:54

Moi Bueno.
Zatem pozostaje mi rozbić to pytanie na kilka mniejszych postów. Takich na które wszyscy musimy odpowiedzieć. Niniejszym mianuję ten wątek sekcją burzy mózgów.
Oto co mamy:
1. Magnus_de_Savarro: proponuje szkołę filozoficzną, ze szczególnym skupieniem na Etyce (co jest dobre?) i dialektyce (jak rozmawiać?). Ponadto, nie będę ukrywał, chcę mieć to jako uczciwą pracę. Na pewno nie na taki odpierdol się jak Piotr "Osądzam go z zasadzki" Czarnecki.
2. Admin (rly, to nie brzmi okej, sugerowałbym zmianę nicka na coś bardziej... Osobistego): Proponuje ewangelizację. I jak sądzę skupienie się na Potworze w przestrzeni publicznej.

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#6 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 16 kwie 2017, o 02:09

Po dzisiejszym dniu wiem już jakiemu polu będę poświęcał się osobiście. Będę pragnął pozostać jedynym mi znanym DDA. Ponoć chcieć to nie móc, ale dążyć warto.

Awatar użytkownika
admin
Administrator

#7 Post autor: admin » 16 kwie 2017, o 09:27

Magnus

2. Nie dorosłem jeszcze do zmiany nicka. Ale jak dorosnę, to wpiszę Naczelny Przełożony... :)
1. Ile czasu chciałbyś zarezerwować na tę szkołę filozoficzną? Czy ktoś jeszcze chciałby dołączyć do tego projektu? Moglibyśmy porozmawiać na temat FAQ, które niedawno powstało. O czym jeszcze?

doradora

#8 Post autor: doradora » 18 kwie 2017, o 09:58

Magnus, ale żeby zostać DDA, to musisz własnemu ojcu wątrobę zniszczyć, a na taki czyn wiara Ci nie pozwala, nie bądź dupiem ;P

Parmenides

#9 Post autor: Parmenides » 19 kwie 2017, o 17:44

@Magnus. Niestety nie słuchasz Radia Pasta, gdzie szkoła filozoficzna rozwija się od dłuższego czasu. W ramach szkoły etycznej skupiamy się na realnym zastosowaniu arystotelesowskiej etyki cnót jako etyka pastafariańska. Mamy nawet wartość pastafariańską" i bardzo wiele przemyśleń w tym zakresie. Jakbyś chciał się dołączyć do rozważań filozoficznych na temat Pastafarianizmu, daj znać :-)

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#10 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 22 kwie 2017, o 17:02

Ojej, racja nie słucham. Grzech przyjdzie mi naprawić. O dziewiątej?

Co zaś tyczy się psucia ojcu wątroby, myślę że całkiem daje radę sam. Raczej osadzę się przy jakimś szlaku handlowym i będę wrzeszczał "I AM THE ONLY ONE!" i egzocyterapeutycznym kordelasem chlast po demonach przeszłości.

Szczerze - co do szkoły, przebijam się przez "lęk przed wolnością" tzn. uświadamiam sobie że to nie będzie aż tak łatwe. Potrzebuję intelokutora. Aczkolwiek po wczorajszym spotkaniu otrzymałem pozytywny feedback od losowych "Duchów Które Nie Wiedzo". Czyli potencjalnych pastafarian.

Parmenides

#11 Post autor: Parmenides » 24 kwie 2017, o 09:12

Tak. Co środę w Radiu Pasta o 21:00 :-) A może chciałbyś podzielić się w Radiu swoimi przemyśleniami na temat Potwora? Masz Skype?

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#12 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 24 kwie 2017, o 13:56

Raczej wolę Discord.

https://discord.gg/pBmj6gg

Parmenides

#13 Post autor: Parmenides » 25 kwie 2017, o 19:53

My używamy Skype, gdyż jest skonfigurowany do oprogramowania.

Awatar użytkownika
cpt_Magnus_de_Savarro

#14 Post autor: cpt_Magnus_de_Savarro » 26 kwie 2017, o 19:37

Oki, chyba ogarnąłem skype. Jak ogarnąłem poprawnie to można mnie znaleźć pod Magnus [spacja] de_Savarro.
PS. czy to moje wrażenie czy ja brzmię jak ciasto naleśnikowe chlupoczące w wiadrze?

Odpowiedz

Wróć do „Małopolskie”